Biržų miesto šventė 2009

  • 8

Biržų miesto šventė 2009

Category:Biržai Retro 2009,Renginiai,Renginiai 2009

Gražų rugpjūčio mėnesio šeštadienį Biržų miestas tarsi laiko mašina persikėlė į praeitį. Į jį sugužėjo  senovinės technikos mėgėjai iš visos Lietuvos ir miesto gatves papuošė išpuoselėtais  motociklais, automobiliais ir sunkvežimiais.Viso parade dalyvavo 38 transporto priemonės. Seniausiu automobiliu “Ford-T”, kuris pagamintas 1926metais, atvyko pasvalietis Sigitas Zajarckas, jis tai pat atsivežė ir kitą ne ką jaunesnį ir įspūdingesnį “De Soto”, kuris pagamintas 1932 m.  Sigitas ne tik atvyko senais automobiliais, bet ir visi šeimos nariai pasipuošė pagal tų laikų madą.

 Mus aplankė ir klaipėdietis Romanas Rentauskis su idealiai restauruotu „Vaz-2101“. Tai pat sulaukėme Afredo Zigmanto iš Panevėžio, kuris atvyko  baltu 1956 m. “Rols-Roys” .  Širvintiškių Jasiukevičių šeima atvyko netgi trimis transporto priemonėmis: tėvas Vincas vairavo „GAZ-69“, sūnus- motociklą „K-650“, o duktė Laima – „Iž-49“. Iš Vilniaus atvyko net gi du „Lincoln Mark V“. Kaunietis Egidijus Minskas atkeliavo „Moskvich-412“. Mūsų kaimynai pasvaliečiai atvyko   penkiais įspūdingais automobiliais. Klubo “SAM” prezidentas Eugenijus Malinauskas vairavo retai gatvėse sutinkamą “VW Kaffer cabrio”. Apsilankė ir seimo narys Antanas Nedzinskas, kuris atvyko „Ford Customline“, pagamintu 1956 m. Iš Latvijos miestelio Bauskės, automobiliu „ Gaz-21“, atvyko Alvis Feldmanis.

Labai džiugu, kad ir biržiečiai turėjo ką parodyti. Netgi turėjome ką tik restauruotų sunkvežimių. Voldemaro Aišporo „GAZ-63“ atrodė kaip tik ką nuriedėjęs nuo Gorkio automobilių gamyklos konvejerio. Žinovų nuomone, tai pavyzdingai restauruotas sunkvežimis. Kita sunkioji transporto priemonė „GAZ-51“, pasak savininko Daliaus Linkevičiaus, buvo tvarkoma ir dažoma net naktimis. Šitaip skubėta pasiruošti renginiui. Arvydas Lapienė atriedėjo puikiai išlaikytu demokratinės Vokietijos sunkvežimiuku „Barkas-100“, pagamintu 1971 metais.

Paradą papuošė ir gausus motociklininkų būrys. Daugelį nustebino milicininkų uniformomis pasirėdęs  Voldimaro Vidugirio ekipažas. Puikiai atrodė Martynas  Pletkus, atvykęs motociklu „Iž-49“ ir pasipuošęs to laikmečio motociklininko uniforma.

Po parodos miesto centre, visi parado dalyviai nuvyko į “Biržų alaus” daryklą, kur susipažino su daryklos istorija, bei gamybos technologija. Po saikingos „Senovinio“ alaus degustacijos ir lengvo užkandžio visi linksmai pajudėjo link „Biržų aeroklubo“..

Klube išaugo palapinių miestelis, o „GAZ-63“ pavirto improvizuota scena, kurioje gyvai koncertavo Čikagos lietuvių operos solistė Genovaitė Bigenytė, o po jos – Antanas Nedzinskas.

Ryte buvo galimybė paskraidyti lėktuvais ir dauguma parado dalyvių ja pasinaudojo. Nusileidę, dalinosi ne tik puikiais įspūdžiais, bet ir šypsenomis.

Po skanios ir sočios rytinės sriubos atsisveikinome iki kitų metų, iki kito susitikimo Biržuose.

Senovinės technikos klubo “Klasika” nariai dėkoja savo kraštiečiams ir mūsų svečiams, taip gausiai atvykusiems į senovinės technikos paradą – parodą. Manome, kad įspūdingas mūsų klubo renginys jūsų nenuvylė ir uždegė širdis meile grožiui ir technikai.

Reiškiame pagarbą mūsų rėmėjams: UAB „Biržų Alus“, TŪB „Rinkuškiai“, UAB „Agaras“, UAB „Bikuvos prekyba“, UAB „Stiklija“, „Biržų aeroklubas“.

Informaciniams rėmėjams: “Šiaurės rytai”, “Biržiečių žodis”

Taipogi dėkojame Čikagos operos solistei Genovaitei Bigenytei ir seimo nariui Antanui Nedzinskui.

Tariame ačiū policijos ir saugos tarnybos “Norgauda” ekipažams ir visiems mus palaikiusiems ir padėjusiems.

Iki pasimatymo kitąmet!


8 komentarai


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

ArunasN

rugpjio 10, 2009at 5:06

Smagus buvo renginys. Pas mane tinklalapyje rasite dar nemažai gražių nuotraukų iš jo su senais auto ir ne tik.:) O šiaip, džiugu, kad Biržuose atsirado toks klubas. labai pagyvino miesto renginius ir pernai, o šiemet, ypač. Smagu, kad atvyko daug svečių su įdomiais auto. Norėjau ir aš važiuot su savo žiguliuku, bet nespėjau apžiūros dokumentų sutvarkyt, tai teko atidėt kitam sykiui..


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

ArunasN

rugpjio 10, 2009at 5:07

http://public.fotki.com/ArUnaS71/birzumiestosvente/
Čia rasite daug foto su klubo narių ir kitų svečių technika.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

Žygimantas K.

rugpjio 10, 2009at 7:58

Dekui organizatoriams už renginį. Kitamet nestumsiu izho:)) o jau už vairo reiks sest kokios jawutes 🙂
Beje dekui už gražias foto 🙂


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

Tomas

rugpjio 12, 2009at 8:09

Žygimantas K., laukiam kitąmet atvykstančio tavęs ir tavo tėvuko su skirtingais motociklais:)


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

Tomas

rugpjio 12, 2009at 8:10

ArunasN, ačiū labai už gražias nuotraukas ir džiugu, kad patiko. Tikimės ateityje daugiau įspūdingos ir tvarkingos technikos.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

Egle

rugpjio 13, 2009at 4:35

gal kas galetu atsiusti visas foto? svente buvo tikrai labai smagi ypac aerodrome 🙂 egledam@yahoo.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

meskuts

gruodio 19, 2009at 2:24

Nuostabu, kvieciame visus, kas domites senovine technika, aplankyti si nauja puslapi: http://www.7angaras.lt/ – mes is pajurio, remontuojame/restauruojame senus senovinius motociklus bei kita iranga.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klasikaus/domains/klasika.us/public_html/wp-content/themes/enigma-premium-advance3-7-3/core/comment-function.php on line 11

Marius

gruodio 24, 2009at 1:36

Gaila tik mano žydrasis Izh-56 per jaunas dar matyt, nes dėmesio nesusilaukė 🙂