Klubo “Klasika” 2015 m. sezono atidarymo pokylis

  • -

Klubo “Klasika” 2015 m. sezono atidarymo pokylis

Category:Apie,Renginiai 2015 Tags : 

Sodeliškių dvare (Biržų r.) vykusi Senovinės technikos klubo „Klasika“ sezono atidarymo šventė pakvietė ne tik visus klubo narius, bet ir didelį būrį garbingų svečių bei mūsų kolegų.  Šis vakaras buvo kartu ir klubo paramos vakaras. Kiekvienas pokylio dalyvis galėjo paremti klubą „Klasika“ auka, loterijos bilietų pirkimu, arba dalyvavimu klubo surengtame aukcione.
Pokylis prasidėjo svečių registracija, kokteiliais ir užkandžiais. Svečiai rinkosi laiku ir gausiai… Mus pagerbė kolegos iš Rygos Motormuziejaus Andrejs Belinskis, Linards Zandovskis su žmonomis, Latvijos Antikvarinių Automobilių Klubo (AAK) prezidentas Agris Šmits, Jūrmalos renginių organizatorius Maris Mežapuke su žmona, Latvijos motoklubo „Ozolnieki“ vadovas Alfreds Zamockis su drauge, istorinių automobilių kolekcionierius Laimonis Sprukulis su žmona.
Pas mus atvyko klubo rėmėjai Algis Pašukevičius, Kostas Strelcovas, Sigitas Zajarskas, Jonas Vireliūnas, Gintaras Burčikas su žmonomis bei mūsų kolegos iš Pasvalio Rimas Želvys ir Laimas Jurkus. Erdvioje ir prabangioje Sodeliškų dvaro salėje laisvai išsiteko 92 pokylio dalyviai.
Svečiams buvo pasiūlyta ekskursija po dvaro sodybą bei senovinės technikos muziejų. Pokylio dalyviai,Ekskursija po Sodeliškių dvarą vedami Neringos Linkevičienės, apžiūrėjo senovės aukštaičių sodybą, išklausė pasakojimą apie įvairius senovės biržiečių papročius ir rakandus, malė miltus vieninteliame veikiančiame vėjo malūne Lietuvoje. Malūnininkas ir tuo pačiu šio vėjo malūno auksarankis restauratorius Algis Laumė, tikrai turėjo ką papasakoti ir ką parodyti. O šalia malūno dūmus leidžiančio garo traktoriaus mašinistas Stasys Kubilius, didžiuodamasis demonstravo ir pasakojo apie šį vienintelį Baltijos valstybėse veikiantį ir važiuojantį XX a. pradžios technikos stebuklą. Be šių įdomybių, svečiams dar buvo parodyta senovinių traktorių kolekcija ir istorinės technikos ekspozicija.
Kol svečiai gėrėjosi dvaro aplinka ir muziejais, klubo „Klasika“ nariai uždarame susirinkime sprendė aktualius ir gyvenimiškus klubo klausimus: išklausytos ir įvertintos klubo direktoriaus, vadybininko bei finansininko ataskaitos, sudarytas ir patvirtintas klubo renginių metinis planas, į klubą priimtas naujas narys.
Pasibaigus ekskursijoms ir klubo susirinkimui, visi buvo pakviesti vakarienei. Skanus šeimininkės Juditos valgis ir „Biržų alaus“ alus ne tik pagyvino šventinį vakarą, bet ir įpareigojo pradėti iškilmingą jo dalį. Senovinės technikos klubo „Klasika“ direktoriui Egidijui Einoriui paskelbus 2015 m. klubo senono atidarymą, vakaro vedėjos Vaiva ir Gražina pakvietė arčiau 2014 m. pasižymėjusius klubo narius ir bičiulius, kurie buvo apdovanoti padėkomis bei diplomais. Išskirtinio dėmesio ir nuoširdžios pagarbos sulaukė klubo nariai – Sodeliškių dvaro savininkai Neringa ir Dalius Linkevičiai, taip šauniai ir svetingai pasirūpinę šio pokylio svečiais.
Su kolegomis iš Rigas MotormuzejsPadėkų ir sveikinimų sulaukė ir klubas „Klasika“. Mus pasveikino ir apdovanojo Rigas Motormuzejs kolektyvas, kolegos iš Latvijos AAK, Maris Mežapuke bei Alfreds Zamockis. Gavome ir mus visus nustebinusią dovaną – aštuonis ąžuoliukus, kurią mums kitos dienos rytmetį įteikė klubo „Pajusk skrydžio jėgą“ atstovai Laimas Jurkus ir Rimas Želvys. Pasak jų, šie aštuoni ąžuoliukai – aštuoni „Klasikos‘ gyvavimo metai, kurie turėtų išaugti į didelį ir vešlų ąžuolyną!
Pasibaigus sveikinimams ir linkėjimams buvo pristatyta dokumentinio filmo „Nesenstanti Klasika 2014“ premjera, kolegas latvius nustebinusi jų gimtosios kalbos subtitrais.
Vakaro koncertą pradėjusį virtuozą akordeonistą Vytautą Kavaliauską keitė muzikantai iš Kauno, na o juos, kasmetinė mūsų klubo koncertų vedėja – Jūratė Garnelienė. Koncerto staigmena tapo dainininkės Irmos Jurgelevičiūtės pasirodymas, nustebinęs ne tik puikiu dainavimu, bet ir akrobatiniais triukais…
Koncerto pertraukos metu vakaro vedėjos Gražina ir Vaiva paskelbė loteriją, po kurios – pralaimėjusiųjų nebuvo! Kiek vėliau, įvyko aukcionas, kuriame klubas „Klasika“pateikė tris padidintas fotografo D. Nagelės nuotraukas iš 2014 m. vykusių klubo renginių. Aukcioną laimėjusi ponia Samanta taip ir neatskleidė, kur ir kaip jomis gėrėsis ir demonstruos…Klasikos ąžuoliukas
Taigi, vakaro linksmybės tęsėsi netgi iki paryčių, o pajutę nuovargį, svečiai galėjo pailsėti čia pat esančiame dvaro viešbutyje.
Sekmadienio rytas prasidėjo pusryčiais ir maudynėmis pirtyse bei baseine. Atsigaivinus, vienų laukė tolimas kelias namo, kiti gi, pasiruošė rimtam darbui – „Klasikos“ ąžuoliukų alėjos sodinimui. Kaip mums tai sękėsi, galite išvysti puikiose mūsų klubo fotografo Dainiaus nuotraukose. Ir jeigu kada nors užsuksite į Sodeliškių dvarą, būtinai apsilankykite „Klasikos“ ąžuolų alėjoje…

Dainiaus Nagelės nuotraukos