Į paradą su impozantiškais automobiliais

  • -

Į paradą su impozantiškais automobiliais

Category:Spauda apie mus

Straipsnis išspausdintas laikraštyje “Kupiškėnų mintys” 2015 m. liepos 9 d.

Šeštadienį Kupiškyje tradiciškai skambės festivalio „Lingaudala“ garsai. Tarp jų šventės svečiai galės išgirsti ir senovinių automobilių riaumojimą. Išpuoselėtą, nedažnai gatvėje matomą techniką į mūsų miestą žada atvaryti klubas „Klasika“. Jo gretose su išskirtiniais automobiliais išvysime ir kupiškėnų.
Senovinės technikos klubo „Klasika“ nariai pirmą kartą su mūsų miestu susipažino prieš penkerius metus. Tuomet senovinės technikos parodą Kupiškyje surengė minėto klubo vadovas Egidijus Einoris. Tada vienos šventės dalyviai galėjo pasigrožėti ne tik senais lengvaisiais automobiliais, bet ir motociklais bei sunkvežimiais.
Šiuo metu JAV gyvenantis biržietis nė pats nebeprisimena, kada susidomėjo senovine technika. Klubą subūrė 2008 metais, kai Biržų miesto šventėje buvo surengta pirmoji senovinių automobilių paroda.
Renginys tada sulaukė didžiulio pasisekimo ir tarp žiūrovų, ir tarp pačių tokios technikos kolekcionierių, mėgėjų. Nuo to laiko minėdami savo klubo gimtadienį jo nariai kasmet tradiciškai suruošia senovinių automobilių paradą per Biržų miesto šventę.
Per septynerius savo gyvavimo metus „Klasika“ keitėsi, jos veikla tapo žinoma ne tik savame krašte, bet ir visoje Lietuvoje bei už jos ribų. Itin garsūs tapo šios komandos renginiai, parodos.
Prisijungė ir kupiškėnų

G. Aleksandravičiaus Buick Riviera, 1972 m.

G. Aleksandravičiaus Buick Riviera, 1972 m.

Prie senovinės technikos klubo prieš kelerius metus prisijungė ir du kupiškėnai. Tai Aurimas Kriauza bei Gediminas Aleksandravičius.
Pirmasis važinėja „Buick Riviera“ (1971 m.), antrasis turi net du labai senus automobilius: „Buick Riviera“ (1972 m.) bei ,,Studebaker Commander Regal Coupe“ (1955m.)
„Klube tik senesnės nei 30 metų mašinos. Džiugu, kad prie mūsų prisijungė ir kupiškėnai“, – sakė „Klasikos“ direktorius Egidijus.
Pakalbintas G. Aleksandravičius per daug atvirauti apie senovinės technikos pomėgį nepanoro. Vyras teigė mėgstantis viską, kas dvelkia nostalgija.
Pirmąjį automobilį jis įsigijo prieš trejus metus pagal skelbimą internete. Derybos dėl pirkimo vyko metus, tačiau kupiškėnui visgi pavyko gauti trokštamą mašiną. O vėliau jis ėmė mąstyti, ką su ja veikti. Taip ir prasidėjo pažintis bei draugystė su klubu „Klasika“.
Važinėtis tokiais automobiliai nėra pigus malonumas. Gatvėje žvilgsnius traukianti Gedimino „Buick Riviera“ 100 kilometrų siurbia apie 40 litrų kuro.
Brangios ir tokios technikos detalės. Jos privalo būti originalios. O jei tokių niekas nebegamina, tenka ieškoti sandėliuose, kur stovi nebenaudojami gamybos įrenginiai. Todėl senovinės technikos mėgėjai labai saugo savo turtą ir nevažinėja bet kur.
Kviečia į paradą

Nash 660, 1931 m. - Klementas Sakalauskas

Nash 660, 1931 m. – Klementas Sakalauskas

Retą progą pamatyti išskirtinius automobilius šį šeštadienį 18.45 val. turės Kupiškio miesto šventės „Lingaudala“ svečiai. Klubas „Klasika“ kviečia žiūrovus į paradą, kurio metu jų nariai važiuos Gedimino gatve.
Vėliau senovinių automobilių parodą bus galima apžiūrėti miesto centre. Čia šventės dalyviai turės galimybę pasikalbėti su klubo nariais, pasigrožėti technika, nusifotografuoti.
Į „Klasikos“ paradą klubas kviečia prisijungti ir mūsų rajono bendraminčius, kurie turi senesnes nei 30 metų susisiekimo technikos priemones. Tačiau prieš šventę norintys dadalyvauti prašomi registruotis telefonu 8 683 11 054.
Daugiau informacijos apie klubo „Klasika“ veiklą galima rasti internetinėje svetainėje www.klasika.us

Ingrida Nagrockienė