Metų ratu!

  • -

Metų ratu!

Category:Renginiai 2015 Tags : 

Keistas išdaigas krečia mums gamta. Lauke tokie šilti orai, kad net norisi iš garažo traukti savo senutėlį automobilį ir… važiuoti Kalėdų senelio ieškoti. Sakote, tolokai reikėtų važiuoti? O gal galvojate, kad mūsų klubo „Klasika“ senutėlė technika neatlaikys? Juokai – juokais, bet šventės artėja. O belaukiant Kalėdų senelio, norėtųsi tradiciškai apžvelgti Senovinės technikos klubo „Klasika“ nuveiktus darbus, pasidalyti patirtimi ir palinkėti sėkmės…

Pradėsiu nuo to, kad dauguma senovinę techniką propaguojančių klubų Lietuvoje savo veiklą sutapatina tik su automobilių ir motociklų demonstravimu. Gal tai ir nėra blogai, bet kartais tai galima padaryti ir truputėlį subtiliau – pasitelkiant žiniasklaidą, vaizdinę medžiagą, leidybą, reklamą bei edukacines programas. Mūsų klubas “Klasika” – vis dar vienintelis klubas Lietuvoje, populiarinantis senovinę techniką moksleivių tarpe. Pernai pradėtą edukacinę programą Noriūnų J. Černiaus pagrindinėje mokykloje (Kupiškio r.) klubas „Klasika“ šiemet pratęsė Biržuose. Kovo 26 d., klasikiečiai, apsilankę „Aušros“ vidurinėje mokykloje, moksleivius supažindino su klubo „Klasika“ veikla, demonstravo filmus apie senovinę techniką bei istorinį paveldą, atsakė į moksleiviams ir mokytojams rūpimus klausimus…

O po kelių dienų Sodeliškių dvare vykusi Senovinės technikos klubo „Klasika“ sezono atidarymo šventė sukvietė ne tik visus klubo Klasikos paroda Kupiškyje - Inos Stankevičienės nuotraukanarius, bet ir didelį būrį garbingų svečių bei mūsų kolegų. Šis susirinkimas buvo kartu ir klubo paramos vakaras. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo paremti klubą „Klasika“ auka, loterijos bilietų pirkimu, arba dalyvavimu klubo surengtame aukcione. Šio vakaro metu įvyko ir klubo „Klasika“ narių susirinkimas, kuriame sprendėme aktualius ir gyvenimiškus klubo klausimus.

Pavasarį, gegužės 2 d., Pasvalyje jau septintą kartą vyko auto-moto technikos suvažiavimas, dar kitaip vadinamas Lietuvos senovinės technikos sezono atidarymu. Renginyje tradiciškai dalyvaujantis klubas „Klasika“ ir šiemet nepraleido progos pasirodyti bei parodyti savo narių senovinę techniką.

Kaip taisyklė, sulaukus vasaros, klubas „Klasika“ tampa vienu iš aktyviausių senovinės technikos klubų Lietuvoje. „Klasikoje“ – ne vien tik biržiečiai. Mūsų gretose – senovinės technikos gerbėjai iš Kupiškio, Panevėžio, Kauno ir Linkuvos. Taigi, kad neliktų nuskriausti ne Biržuose gyvenantys klubo nariai, nutarėme kiekvienais metais surengti senovinės technikos parodas kiekvieno iš jų mieste. Šiemet pradėjome nuo Kupiškio. Liepos 11 d., gausus klubo „Klasika“ senovinių automobilių būrys atvyko į Kupiškyje vykusį folkloro festivalį „Lingaudala“. Savo viešnagę pradėję paradu, pasirodymą pratęsėme istorinių automobilių paroda miesto centre.

Klasika - Inos Stankevičienės nuotraukaRugpjūčio 1 d., kartu su Biržų m. švente vykęs tradicinis istorinių automobilių suvažiavimas “Nesenstanti Klasika 2015” ir vėl sudrebino senosios technikos gerbėjų gyvenimą. Jau prestižiniu tapęs renginys kasmet suburia geriausius ir seniausius automobilius bei jų savininkus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių kraštų. Šiemet, prie jau dalyvavusių svečių iš Latvijos ir Baltarusijos, prisidėjo Rusijos atstovai. Juk ne veltui žiniasklaidoje pažymima, kad Biržai, iki šiol garsėję pilimi, dvarais, muziejais ir aludarystės tradicijomis, pastaraisiais metais pelnytai gali vadintis Lietuvos senovinių automobilių sostine…
Šiemetinė senovinės technikos šventė Biržuose pasižymėjo ne tik eksponatų gausa, bet įvairove ir kokybe. Renginyje dalyvavo 73 senovinės transporto priemonės – 4 motociklai ir 69 automobiliai. Penkiolika automobilių, dalyvavusių parodoje, buvo pagaminti prieš 2-ą pasaulinį karą.

Rugsėjo 5 d., Senovinės technikos klubas „Klasika“ svečiavosi Panevėžio m. šventėje. Ne tik svečiavosi, bet ir dalyvavo miestelėnų šventinėje eisenoje, o po jos, visus pradžiugino miesto centre surengta senovinių automobilių paroda. Į 512-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį mūsų klubą pakvietė Panevėžio bendruomenių rūmai.

Jau pasirodė kasmetinis klubo “Klasika” 2016 m. sieninis kalendorius. Didžiulė, jį kūrusių, rengusių, fotografavusių, pozavusiųSausis. Raminta ir Packard 6 Series 333 Limousine, 1925 m. Automobilio savininkas - Gintautas Miškinis. Ilonos Daubaraitės nuotrauka bendraminčių komanda pabandė kiek kitaip žvilgtelėti į automobilių istoriją ir senovinį žavesį. Šiemet, prie šio klubo „Klasika“ kūrinio prisidėjo nei daug, nei mažai – virš 30 istorinei technikai neabejingų žmonių. Džiugu, kad šiuo projektu pavyko sudominti didelį būrį jaunimo, kuris jau dabar šiek tiek kitaip vertina senovinės technikos svarbą ir grožį. Taip jau yra, kad šis kasmetinis projektas, užbaigdamas visų metų darbus, tapo lyg ir Senovinės technikos klubo „Klasika“ vizitine kortele. O kokia ji, vertinsite – Jūs!
Taigi, per šiuos metus nuveikta tikrai nemažai. Smagu, kad Senovinės technikos klubas “Klasika” tampa ne vien tik istorine technika besidominčių žmonių sambūriu, bet propaguoja meną, kultūrą ir istoriją. Pagaliau, vienija skirtingų įsitikinimų, tautybių ir politinių pažiūrų žmones, keičia jų pasaulėžiūrą…
Na, o pabaigai leiskite Jums palinkėti linksmų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Egidijus Einoris
Senovinės technikos klubo “Klasika” direktorius