Kartu – su „Klasika”

  • -

Kartu – su „Klasika”

Category:Apie,Renginiai 2016

Kad ir kaip bebūtų keista, Kalėdos ir Naujieji atneša ne tik tikėjimą stebuklais, bet ir realų požiūrį bei atsakomybę už planuotus ir nuveiktus darbus. Ta proga, šiomis trumpomis ir glaustomis pastabomis apžvelgsiu tai, ką per metus nuveikė Senovinės technikos klubas „Klasika“ ir tai, kaip ir su kuo pasitiksime Naujuosius.

Kaip ir kasmet, pirmasis pavasarinis klubo “Klasika” automobilių išvažiavimas prasidėjo kelione į Pasvalį, į senovinės technikos sezono atidarymą. Ši šventė – lyg įrodymas, kad po ilgų žiemos mėnesių mes ir vėl važiuojame. Tiesą pasakius, taip ir vadinasi ši šventė, jau aštunti metai sukviečianti į Pasvalį senovinės technikos mylėtojus iš visos Lietuvos. Klasikiečiai, Smegduobių parke, šiemet demonstravo keturiolika senovinių automobilių. Beje, šis renginys kaip niekad buvo dosnus mūsų klubui. „Klasika“ pelnė rengėjų pagarbą už ilgametį ir aktyvų dalyvavimą šioje šventėje, klubo nario Daliaus Linkevičiaus automobilis Cadillac, pagamintas 1942 m., buvo įvertintas ir apdovanotas Grand Prix – didžiuoju „Mes važiuojame“ prizu!

Birželio 4 d. Astravo parke savo 330 metų jubiliejų šventė bendrovė „Biržų Alus“. Mums labai malonu, kad jau nuo pat mūsų klubo įsikūrimo pradžios, „Biržų Alus“ remia ir palaiko „Klasiką“. Taigi, abipusės draugystės vardan, nuvykome pasveikinti vienos iš seniausių alaus daryklų Lietuvoje. Šventės svečiams padovanojome senovinės technikos parodą, na o “Biržų Alui” – klubo Garbės Ženklą ir nuoširdžią padėką!

Kiekvienos šalies senovinės technikos gerbėjai turi kuo didžiuotis. Jeigu kaimyniniuose kraštuose geriausi senovinės technikos renginiai vyksta sostinėse, ar šiaip didesniuose miestuose, tai Lietuvoje istorinių senienų gerbėjai kasmet, pirmą rugpjūčio savaitgalį suplūsta į nedidelius Biržus. Ne išimtis buvo ir rugpjūčio 6-tą dieną vykusi tarptautinė senovinių automobilių paroda “Nesenstanti Klasika 2016”, surinkusi didžiausią  istorinės technikos būrį, kada nors regėtą Biržuose. Pagal registracijos duomenis, senovinių automobilių suvažiavime dominavo amerikietiška technika. Šventėje dalyvavo net 33 transporto priemonės, pagamintos Jungtinėse Valstijose. 28 automobiliai ir motociklai buvo pagaminti Sovietų Sąjungoje. Likusieji dalyviai atvyko Čekijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir Prancūzijoje pagaminta senovine technika. Viso senovinės technikos parodoje dalyvavo 87 transporto priemonės. Iš jų: 1 autobusas, 2 sunkvežimiai, 3 traktoriai, 6 motociklai ir 75 lengvieji automobiliai. Dalyviai atvyko iš Suomijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Šiemetiniame renginyje buvo ir naujovių: pirmą kartą senovinės technikos paroda vyko erdvioje aikštėje, pirmą kartą parodos trukmė buvo prailginta iki 3 val., pirmą kartą parodos metų vyko koncertas, kur prekybos miestelio “Urmas” dviaukštis autobusas Bristol, buvo naudojamas kaip klubo “Klasika” scena. Iš čia buvo galima išgirsti parodos žiūrovus dominančią informaciją, sužinoti vieno ar kito eksponato raidos istoriją, pasiklausyti Jūratės Garnelienės bei Gyčio Balčiūno atliekamų dainų. Sakyčiau, kad šios naujovės – pasiteisino ir visą tai bandysime pakartoti sekančiais metais.

Beje, reikėtų visiems priminti, kad pirmoji senovinių automobilių paroda Biržuose įvyko 2008 m. rugpjūčio 16 d. Taigi, kitais metais vyksiantis senovinių automobilių suvažiavimas „Nesenstanti Klasika 2017“ jau bus dešimtasis, jubiliejinis „Klasikos“ renginys.

Norėčiau paminėti dar keletą švenčių, kuriose dalyvavo mūsų klubo nariai. Viena jų –  senovinių automobilių paroda „Riga Retro 2016“. Tai buvo įdomus ir prestižinis renginys. Tik gaila, kad bjaurus oras ne tik sugadino dalyvių nuotaiką, bet net ir pakeitė rengėjų planus.

Rugpjūčio 20 d. Estijoje, kurortiniame mieste Pernu (Pärnu) vyko senovinės technikos renginys. Šios šventės rengėjo Raivo Hannus pakviesti, jame dalyvavo ir klubo „Klasika“ nariai. Įdomiausia, kad šioje parodoje, kartu su senoviniais automobiliais buvo demonstruojami ne tik praėjusio šimtmečio varikliai, sunkvežimiai, traktoriai, motociklai, bet ir bent kiek besisukantys senoviniai rakandai bei įrengimai. Tikrai buvo gražu pažiūrėti, paliesti ir net pačiam dalyvauti kokio nors keisto mechanizmo darbo procese. Manau, kad mums irgi kažką panašaus reikėtų sugalvoti ir tuo paįvairinti senovinių automobilių pasirodymus.

Dar vienas renginys, kuriame dalyvavo „Klasika“ – paskutinįjį rugpjūčio savaitgalį Jūrmaloje įvykęs senovinės technikos suvažiavimas „Retro Jurmala 2016“. Šilta ir rami Baltijos jūra, gražus bei saulėtas oras, senovinės technikos gausa nustebino ne tik Jūrmalos svečius, bet ir pačius šventės dalyvius. Šioje parodoje Senovinės technikos klubą “Klasika” atstovavo šeši senoviniai automobiliai.

Na ir paskutinis šių metų renginys, kuris buvo labai svarbus mūsų klubui – paroda „Kauno Autodienos“, vykusi rugsėjo 16-18 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Parodos metu buvo pristatytos aktualiausios automobilių rinkos naujienos, pažangiausi technologiniai sprendimai, naujausi ir geriausi produktai, nauji automobilių modeliai, reta istorinė bei senovinė technika. Pirmą kartą šioje šventėje dalyvavęs Senovinės technikos klubas „Klasika“, lankytojų dėmesiui  pateikė penkis išskirtinius senovinius bei klasikinius automobilius. Pasak renginio organizatorių – UAB „Ekspozicijų centras“, šią parodą aplankė 31 010 lankytojų, o renginyje dalyvavo 71-a įmonė.

Dar vienas klubo reiškinys, kurį būtinai reikėtų paminėti – kasmetinio „Klasikos“ kalendoriaus leidyba. Naujų tradicijų kūrimas ir jų laikymasis – vienas iš Senovinės technikos klubo „Klasika“ privalumų. Ką tik pasirodžiusį ir dar spaustuvės dažais kvepiantį „Klasikos“ sieninį kalendorių drąsiai galima priskirti šiai kategorijai. Tai jau penktas, kasmetinis klubo leidinys, bandantis savitai susieti praėjusio šimtmečio istorinę techniką su klasikine elegancija ir jaunatvišku polėkiu.

Taigi, per metus nuveikta tikrai nemažai. O ar šie mūsų darbai prasmingi ir reikalingi, spręsite Jūs, mieli mūsų klubo rėmėjai, gerbėjai, bičiuliai bei mūsų klubo renginių lankytojai!

Gražių žiemos švenčių Jums linki Senovinės technikos klubas „Klasika”!

Egidijus  Einoris