Ką žymi 2022-ieji klubo „Klasika“ metraštyje?

 • -
Kalėdos

Ką žymi 2022-ieji klubo „Klasika“ metraštyje?

Category:Apie,Nesenstanti Klasika 2022,Renginiai,Skaitykla,Straipsniai Tags : 

Jau metai iš metų Senovinių automobilių klubas „Klasika“ naujametines šventes sutinka paviešindamas savo metinę veiklą. Tai lyg ir savotiška ataskaita klubo nariams, draugams, bičiuliams, rėmėjams ir krašto visuomenei. Nors niekas ir neįpareigoja to daryti, bet jaučiamės tiesiogiai atsakingi už savo planus, darbus ir poelgius. Be to, manome, kad vienokiu ar kitokiu būdu įtakojame ne tik senovinės technikos gerbėjų ratą, bet ir mus supančią benduomenę. O ar šie mūsų darbai prasmingi ir reikalingi, spręsite Jūs, mieli mūsų klubo rėmėjai, gerbėjai, bičiuliai bei mūsų klubo renginių lankytojai! 

Taigi, kuo klasikiečiams buvo reikšmingi 2022 metai ir kaip bei su kuo pasitiksime Naujuosius… 

Klubo narių visuotinis susirinkimas
Senovinių automobilių klubo „Klasika“ sezoną „atidarėme“ visuotiniu narių susirinkimu. Balandžio 30 d. Sodeliškių dvaro sodyboje vykęs kasmetinis klasikiečių susitikimas nebuvo išskirtinis. Nebent, tik tuo, kad į klubo gretas įsijungė net šeši nauji nariai ir klasikiečių sąrašas pasipildė iki 28-ių žmonių.
Susirinkimo metu buvo paviešintos prezidento ir finansininko ataskaitos, aptarti einamieji reikalai ir pasitarta dėl tradicinio klubo renginio “Nesenstanti Klasika 2022” eigos.

Beje, susirinkimo metu, dalyvavo, o tiksliau – dirbo, didžiulis būrys klubo draugų ir svečių. Mat tą vakarą vyko ir klubo “Klasika” 2023 metų kalendoriaus fotosesija. Foto vaizdus gaudė net penki fotografai: Silvija Prana, Dainius Nagelė, Aurimas Frankas, Vakaris Bitinas ir Dainius Bankauskas. O jiems pozavo didžiausias būrys “Santarvės” grožio mokyklos merginų iš Ukmergės.
klubas Klasika 2022 

„Mes važiuojame 2022“
Gegužės 7 d. Joniškėlyje vykusiame senovinės technikos renginyje „Mes važiuojame 2022“ ypatingu atspalviu suspindo klubo “Klasika” automobiliai. Net penki iš jų buvo pažymėti nugalėtojų diplomais, o jų savininkai – žvilgančiomis taurėmis ir pasižymėjimo ženklais.

Taigi, kartu su Jumis, sveikiname mūsų klubo „Klasika“ narius su garbingais apdovanojimais:

 • Renginio Grand Prix laimėtoją Albiną Monstavičių – automobilis LINCOLN, pagamintas 1932 m.
 • Geriausio „Premium“ klasės automobilio savininką Dalių Linkevičių – CADILLAC 42-62, 1942 m.
 • Geriausiai restauruoto automobilio savininką Vytautą Gineiką – CADILLAC Deville, pagamintą 1958 m.
 • Nuotaikingiausio automobilio savininką Saulių Kaušą – AUSTIN A30, 1955 m.
 • Lietuvos istorinės technikos asociacijų sąjungos (L.I.T.A.S.) įsteigto prizo laimėtoją Arūną Adomaitį – automobilis BMW 327 Sport Cabrio, pagamintas 1939 m. 
   
   

  „Klasikos“ kalendoriaus nuotraukų konkursas
  Birželio 15-ą dieną baigėsi mėnesį trukęs 2023 m. „Klasikos“ kalendoriaus nuotraukų konkursas. Kiekvienais metais senovinių automobilių klubas “Klasika”, pamalonindamas senienų mylėtojus, išleidžia limituotą sieninių kalendorių tiražą, kuriame – istorinių automobilių ir motociklų vaizdai.

  Šiųmetiniame „Klasikos“ kalendoriaus nuotraukų konkurse dalyvavo ir savo nuotraukas pateikė šeši fotografai: Rimvydas Zakaras, Jokūbas Šinkevičius, Evaldas Orlakas, Greta Banevičiūtė, Andrius Stanys, Akvilė Abromaitytė.

  Sveikiname konkurso laimėtoją Andrių Stanį, kurio nuotrauka ir buvo patalpinta į klubo „Klasika“ 2023 m. sieninį kalendorių!

  konkursas 

  Senovinių automobilių festivalis „Nesenstanti Klasika 2022“
  Senovinių automobilių festivalis „Nesenstanti Klasika 2022“, rugpjūčio 5-7 dienomis eilinį kartą vykęs Biržuose, šiemet pasižymėjo ne tik senovinių automobilių gausa, bet ir jų įvairove bei kokybe.

  Be jau pernai praktikuoto senovinių automobilių ir jų savininkų pristatymo ant podiumo (rampos), parodos lankytojai galėjo klausyti Lietuvos Kariuomenės orkestro koncerto, apžiūrėti Karaliaus Mindaugo husaro bataliono demonstruojamą technikos bei ginkluotės parodą, išvysti „Santarvės“ grožio mokyklos madų pasirodymą ir įsigyti renginio katalogą.

  Renginyje dalyvavo 100 senovinių automobilių ir motociklų. Iš jų: 34 amerikietiški automobiliai, 30 sovietinių transporto priemonių ir 36 transporto priemonės, pagamintos Europos šalyse. Net 21 festivalyje dalyvavęs automobilis buvo pagamintas tarpukariu. Senoviniai automobiliai ir motociklai į renginį atvažiavo iš keturių šalių: 1 – iš Norvegijos, 4 – iš Estijos, 31 – iš Latvijos ir 64 vnt. – iš Lietuvos.

  Kaip ir visada buvo paskelbtos septynios nominacijos.

  1. Seniausio automobilio apdovanojimą laimėjo 1926 metais pagamintas Morris Cowley ir jo savininkas Mindaugas Jokubauskas (Lietuva).
  2. Geriausiu senoviniu automobiliu (pagamintu iki 1946 m.) buvo pripažintas Bentley Speed 8, 1931 m. Savininkas – Albinas Monstavičius (Lietuva).
  3. Geriausio klasikinio automobilio (nuo 1946 m.) vardą senovinių automobilių parodoje „Nesenstanti Klasika 2022“ pelnė Jaguar XK 120, 1954 m. Savininkas – Marks Mejerovs (Latvija).
  4. Pačiu gražiausiu automobiliu senovinės technikos suvažiavime „Nesenstanti Klasika 2022“ buvo išrinktas Horch 830 BL, 1937 m. Savininkas Janis Oskerko (Latvija).
  5. Geriausiai restauruota transporto priemone senovinių automobilių festivalyje „Nesenstanti Klasika 2022“ tapo Horch 780, 1934 m. Savininkas – Aleksandras Obymacha (Lietuva).
  6. Geriausiu sovietiniu automobiliu buvo pripažintas GAZ 22 Volga, 1964 m. Savininkas Edgars Cielavs (Latvija).
  7. Į pagrindinį Prizą – Grand Prix, senovinių automobilių festivalyje „Nesenstanti Klasika 2022“, pretendavo net trys automobiliai: 1931 m. Bentley Speed 8, 1933 metų gamybos Horch 780 ir Horch 830 BL, pagamintas 1937 metais. Įvertinus visų trijų pretendentų lygiavertiškumą, tarptautinė ekspertų komisija nutarė pagrindinio renginio Prizo – Grand Prix neskirti.

   

  “Riga Retro 2022” ir Latvijos AAK 50-ies metų jubiliejus
  Kaip jau ne kartą, savo žymias šventes ir jubiliejus, Latvijas Antīko automobiļu klubs (AAK) tapatina su kasmetiniu senovinių automobilių renginiu “Riga Retro”. Ne išimtis ir šio Latvijos klubo 50-ies metų jubiliejaus minėjimas, kuris vyko rugpjūčio 13 dieną Rygos Motormuziejuje bei Kocenų dvarvietėje, Valmieros rajone.

  Sveikinome savo kolegas su reikšminga ir solidžia švente ir prisiminimais grįžome į tuos gūdžius sovietinius laikus, kada senovinės technikos mylėtojams ir kolekcininkams nebuvo teisinių galimybių džiaugtis ratuotų istorinių relikvijų legalumu. Į tuos laikus, kada mažos latvių grupelės pastangomis Sovietų Sąjungoje buvo legalizuotos istorinės transporto priemonės ir veikla, apimanti jų įsigijimą bei išsaugojimą.

  Taigi, 1972 m. liepos 21 d. grupelė latvių entuziastų, vadovaujamų Viktoro Kulbergo, Latvijos centriniame auto moto klube (CAMK), įkūrė senovinių automobilių sekciją. Po kurio laiko, šis senovinių automobilių mylėtojų susivienijimas, išaugo į Latvijos senovinių automobilių klubą (AAK) ir davė pradžią visų trijų Baltijos šalių senovinės technikos judėjimui.

  AAK - 50 

  Renginio „Nesenstanti Klasika 2022“ aptarimas ir įvertinimas
  Viena iš klubo „Klasika“ tradicijų – kiekvienų metų renginio „Nesenstanti Klasika“ aptarimą surengti viešint, pas kažkurį, iš klubo narių. Taigi ir šiemet, rugpjūčio 20 d., klasikiečiai, klubo nario Albino Monstavičiaus pakviesti, rinkosi į „Auksinio elnio dvaro“ sodybą. Kaimo turizmo sodyba, priklausanti Monstavičiams, įsikūrusi Telšių rajone, Rapalių kaime, vaizdingoje Žemaitijos vietovėje šalia Virvytės upės vingio. Sodyboje veikia senovinių motociklų muziejus, vaikštant po sodybos teritoriją galima grožėtis iš įvairių mechanizmų dalių sukurtomis metalo skulptūromis, apžiūrėti medžioklės trofėjų muziejų. Vos tik atvykus, klasikiečius pasitikusi sodybos direktorė ponia Sigutė, maloniai visus apsiautė savo globa ir rūpesčiu. Pasigerėjus sodybos grožybėmis, atėjo laikas dalykiniams pokalbiams, o konkrečiau – senovinių automobilių renginio „Nesenstanti Klasika 2022“ aptarimui ir įvertinimui. Kalbėta daug ir konkrečiai. Išreikšta net keliasdešimt pasiūlymų, kaip ir kokiu būdu pagerinti renginio kokybę, pritraukti daugiau naujų rėmėjų ir dalyvių, bei padidinti žiūrovų gretas.

  Klubas Klasika 

  Dokumentinis filmas „Nesenstanti Klasika 2022“
  Daugelis veiklų, kuriuos kasmet atlieka klubas „Klasika“ tampa tradiciniais reiškiniais. Ne išimtis ir dokumentiniai filmai, kuriuos jau nuo 2008 m., t.y. nuo pat savo egzistavimo pradžios, sukuria klubas. Pradžioje šie dokumentiniai kadrai buvo filmuojami ir lipdomi kaip mėgėjiški filmukai. Laikui bėgant ir augant „Klasikos“ patirčiai, šie vaizdai tapo ne tik profesionalia senovinių automobilių kino kronika, bet ir savotišku archyvu. Pristatome dokumentinį filmą apie senovinių automobilių festivalį „Nesenstanti Klasika 2022“, vykusį rugpjūčio 6 d. Biržuose: https://youtu.be/iXvUwSUt1eY Malonaus žiūrėjimo!

   
  L. I.T.A.S. sezono uždarymas
  Pirmąjį spalio mėn. savaitgalio šeštadienį, Pakruojyje įvyko jau tradiciniu tapęs Lietuvos Istorinės Technikos Asociacijų Sąjungos (L.I.T.A.S.) sezono uždarymas. Į jį susirinko visi penki, sąjungą sudarantys, senovinės technikos klubai: Pasvalio senovinės technikos klubas „Retrobroliai“, Šiaulių „Senų ratų“ klubas, Klaipėdos apskrities senovinių automobilių ir motociklų klubas „Diližanas“, Pakruojo senovinės technikos klubas ir Senovinių automobilių klubas „Klasika“.

  Renginys, prasidėjęs ekskursija po Pakruojo sinagogą, baigėsi Pakruojo dvaro menėse. O baigėsi ne tik rankų paspaudimais, šypsenomis, bet ir įdomiais įvertinimais. Skirtingai nuo mūsų visuomenėje priimto standarto dėkoti geriausiems ir darbščiausiems, šiemet padėkos buvo pareikštos ne atskiriems klubų nariams, bet klubams – L.I.T.A.S. nariams. Taigi, visi penki sąjungos klubai sulaukė prezidento Rolando Kripaičio įteiktų netradicinių pagerbimo ženklų.

  1. Įnoringiausio klubo nominacija buvo įteikta Klaipėdos apskrities senovinių automobilių ir motociklų klubui „Diližanas“.
  2. Už originaliausias idėjas buvo pagerbtas Pasvalio senovinės technikos klubas „Retrobroliai“.
  3. Solidžiausio klubo apdovanojimas atiteko Senovinių automobilių klubui „Klasika“.
  4. Aktyviausio klubo vardas iškeliavo į Šiaulius, „Senų ratų“ klubui.
  5. Perspektyviausio klubo nominacija buvo įteikta Pakruojo senovinės technikos klubui.

  LITAS sezono uždarymas 

  2023 m. „Klasikos“ kalendorius
  Šiemet ir vėl išleidome klubo „Klasika“ sieninį kalendorių, kurį jau spausdiname vienuolikti metai iš eilės. 2023 m. klubo „Klasika“ kalendoriaus kūrybinė grupė, kaip ir kasmet, buvo gausi. Ją sudarė fotografai: Silvija Prananauskė, Tauras Zakrys, Dainius Bankauskas, Dainius Nagelė, Andrius Stonys, Aurimas Frankas ir Eimantas Dūda. O jiems talkino fotomodeliai: Gida, Jūratė, Elinga, Ugnė, Amelija, Urtė, Gitana, Kristina, Toma ir Eglė. Dėkui, visiems prisidėjusiems prie kalendoriaus formavimo, o ypatingai – Ukmergės modelių studijos „Santarvės modelių mokykla“ merginoms ir jų vadovei Rasai Kazėnienei!

  Ir žinoma, didžiausios pagyros ir padėkos yra skiriamos „Klasikos“ kalendoriaus fotografams, kurie neatlyginamai, t.y. be piniginio užmokesčio, fotografuoja ir dalinasi savo darbais ne tik su klubu „Klasika“, bet ir su Jumis visais.

  2023 Kalendorius 

  Kalėdinis atvirukas
  Klubo “Klasika” kalėdinę kolekciją papildė dar vienas atvirukas ir jis – jau keturioliktas kasmetinis kūrinys! Pasak Kalėdų Senelio, “Klasikos” atvirukai leidžiami jau nuo 2009-ų metų ir yra dovanojami klubo draugams, bičiuliams ir rėmėjams. Šiemet, kaip ir pernai, kalėdiniu paštu išsiuntėme daugiau negu 200 sveikinimo laiškučių…

  Taigi, būtinai patikrinkite savo pašto dėžutę! Gal ir Jūs ten rasite klubo „Klasika“ kalėdinį sveikinimą…

   

  Atsisveikinant su 2022-ais metais
  Palydėdami į kelionę 2022-uosius, tikimės, kad Kalėdų Senelis mums visiems bus dosnus sveikata, kūrybinga veikla bei mėgstamu darbu. Su nekantrumu laukiame Naujųjų, atnešant ramybę, santarvę ir laimę! Gražių žiemos švenčių Jums linki Senovinių automobilių klubas „Klasika”!

  Parengė – Egidijus Einoris