Senovinės technikos paroda Linkuvoje

  • -

Senovinės technikos paroda Linkuvoje

Category:Renginiai,Renginiai 2012

Kaip jau žinote, Biržuose senoviniais automobiliais jau nieko nenustebinsi, bet Senovinės technikos klubas ,,Klasika” vis stengiasi įnešti naujovių į mūsų miesto gyvenimą. Tie, kurie liepos 14 d. apsilankė Biržų pilyje, nenusivylė. Jų laukė keletas Senovinės technikos klubo ,,Klasika” automobilių, prie kurių buvo galima nusifotografuoti, pabendrauti su klubo nariais, ar pakalbėti apie senovinę techniką ir muziejines vertybes. Ypatingai buvo pagerbti jaunavedžiai. Jie tikrai buvo maloniai nustebinti klubo ,,Klasika” dovanotais suvenyrais, gėlėmis ir dėmesiu. Tiesą pasakius, daugelyje V. Europos ir Š. Amerikos šalių tokios mažos savaitgalinės parodos ir senovinės technikos klubų akcijos yra labai populiarios ir labai laukiamos muziejų bei visuomeninių organizacijų. Taigi, mūsų mieste senovinės technikos parodų netrūksta, bet Lietuvoje vis dar yra vietų, kur tokie renginiai – naujovė. Liepos 15 dieną, (sekmadienį) Senovinės technikos klubas ,,Klasika” išsiruošė į Linkuvą (Pakruojo r.), kur surengė senovinės technikos paradą ir parodą miestelio šventės metu. Linkuva – vienas seniausių ir įdomiausių Žiemgalos miestų, įsikūręs pačioje aukščiausioje Linkuvos kalvagūbrio vietoje. Linkuva – miestas Pakruojo rajone, 18 km į šiaurės rytus nuo Pakruojo. Mieste stovi Švenčiausios Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia (pastatyta 1661 m.), yra karmelitų vienuolynas (XVI–XVIII a.). Tiesą pasakius, tai – mažas, bet jaukus ir tvarkingas miestelis, kuriame vyksta šventės, sąmatomis, užmojais ir dalyvių skaičiumi ryškiai pranokstančios Biržų miesto šventes.
Kasmet liepos 15 d. vyksta Šv. Marijos Škaplierinės atlaidai (vietinių vadinama Škaplierna). Mieste susirenka daug svečių, vyksta pramoginiai renginiai, sporto varžybos. Kiekvienais metais miesto šventė vyksta tris dienas – prasideda penktadienį ir baigiasi sekmadienio vakare. Šiemet pirmą kartą Linkuvos istorijoje įvyko senovinių automobilių paroda, kurią šventės dalyviams ir žiūrovams iš Biržų „atvežė” Senovinės technikos klubas ,,Klasika”. Pasak ilgametės miestelio seniūnės Kazimieros Bacevičienės, ,,Klasikos” paroda pranoko visus lūkesčius. Žiūrovų buvo labai daug ir nedidelė miesto aikštė vos-ne-vos sutalpino klubo automobilius ir šventės dayvius. Buvo sunku surasti reikiamą erdvę tetralizuotam klubo narių vaidinimui ,,Kišenvagio gaudymas”. Linkuviečiai nustebo sužinoję, jog šventėje siautėja visoje Sovietų Sąjungoje žinomas kinšenvagis Fedia, kuris bemat buvo pagautas už rankos ir milicininkų bei saugumiečių pastangomis surakintas bei įkištas į milicijos ,,viliuką”.
Kaip ir visada tokių renginių metu, ,,Klasikos” nariai populiarino Biržus dalindami klubo ir rėmėjų reklaminę medžiagą, bei kvietimus į Biržų miesto šventę. Dar vienas dalykas, kuris paliko malonų įspūdį, tai – švara. Pasibaigus parodai ir mūsų technikai palikus miestelio aikštę, nematėme ant žemės numesto nė vieno reklaminio lankstinuko, bukleto ar šiukšlės. Taigi, išsękus parodai skirtam laikui, dar norėjome pasilikti ir pažioplinėti po šventę, bet buvome išprašyti policijos. Žinoma, ,,išprašyti” gerąja prasme, nes žmonių buvo tiek daug, kad be pareigūnų pagalbos nebūtume pajudėję iš vietos. Garso signalais ir šypsenomis atsisveikinę su Linkuva, patraukėme link Biržų, link gimto miesto. Baigėsi dar viena šventė maloniais įspudžiais papildžiusi klubo ,,Klasika” metraštį.

Jūsų dėmesiui siūlome keletą šventinių akimirkų užfiksuotų Dainiaus Nagelės foto objektyvu…