Senovinės technikos klubo „Klasika“ sezono atidarymo pokylis

  • -

Senovinės technikos klubo „Klasika“ sezono atidarymo pokylis

Category:Renginiai,Renginiai 2013

Nors ir už langų dar retkarčiais paspaudžia šaltukas, senovinės technikos klubo „Klasika“ nariai ir bičiuliai, tarsi patvirtindami liaudies patarlę – „ratus ruošk žiemą“, gausiai susirinko į 2013 m. klubo sezono atidarymą. Jis įvyko klubo nario Gedimino Aleksandravičiaus kaimo turizmo sodyboje Kupiškio rajone.
Pokylį pradėjo „Klasikos“ direktorius Egidijus Einoris pasveikindamas gimtadienį švenčiančius klubo narius Virginijų Kučinską ir Joną Lapinską. Klubo vardu, padėkojo ir apdovanojo vieną iš klubo rėmėjų, prieš savaitę paminėjusį 15-os metų sukaktį – etnografinį ansamblį „Siaudelą“ bei jo įkūrėją ir vadovę Jūratę Garnelienę. Taip pat  nuoširdžių padėkos žodžių sulaukė svetingasis sodybos šeimininkas Gediminas Aleksandravičius. Į klubiečių gretas buvo priimtas naujas narys Marius Gasparėnas. Vėliau klubo direktorius visiems susirinkusiems priminė, jog šie metai „Klasikai“ – ne eiliniai. Šiemet, rugpjūčio 16 d. mūsų klubui sukaks 5-eri metai. Taigi, buvo prisiminta „Klasikos“ įkūrimo istorija, peržiūrėta filmuota dokumentinė medžiaga, pasidalinta džiaugsmais ir praradimais, pagerbtas vienas pirmųjų „Klasikos“ parodų dalyvis Eugenijus Malinauskas.
Džiugu, kad „Klasika“ gali didžiuotis ne vien tik reta ir išskirtine technika, bet ir savo klubo nariais. Smagu bičiuliautis su kolekcininku, Panevėžio r. Garbės Piliečiu Klementu Sakalausku, dalintis pergalėmis su daugkartiniu Lietuvos motokroso čempionatų prizininku ir laimėtoju Justu Kantaravičiumi, ieškoti retų istorinių eksponatų su kolekcininkais Daliumi Linkevičiumi bei Gediminu Aleksandravičiumi, surasti „Eldoradą“ kartu su Virginijum Kučinsku. Pagaliau į „Klasikos“ metraštį pažvelgti per Dainiaus Nagelės fotoaparato objektyvo prizmę…
Taip jau atsitiko, kad senovinės technikos klubo „Klasika“ parodos ir paradai pasidarė neatskiriama Biržų miesto švenčių dalimi. Taigi, šiemet savo penkerių metų gimtadienį švęsime rugpjūčio 3 d., kartu su mūsų kraštiečiais ir miesto svečiais. Kadangi, pagrindiniai miesto šventės renginiai vyks Biržų Aeroklube, „Klasikos“ senovinės technikos paroda bus viena iš sudėtinių miesto šventės ir Biržų Aeroklubo 45-mečio programos dalių.
Klubo direktoriui bepradedant pasakoti apie Lietuvos istorinės auto-moto technikos klubų vadovų pasitarimą, vykusį kovo 16 d. Kaune, pasigirdo telefono skambutis. Senovinės auto-moto technikos klubo prezidentas Gitautas Žičkus pasveikino „klasikiečius“, palinkėjo sėkmės ir labai apgailestavo negalintis dalyvauti mūsų klubo sueigoje. Vėliau klubui „Klasika“ žodį tarė ir rankas spaudė žinomas senovinės technikos entuziastas Eugenijus Malinauskas. Oficialioji pobūvio dalis baigėsi klubo einamųjų reikalų aptarimu ir draugiškais pokalbiais prie biržietiško alaus ąsočio. Linksmybes pratęsėme ne tik užstalėje. Dalis mūsų bičiulių pasirinko pirties teikiamus malonumus, kiti liejo prakaitą šokių aikštelėje, o trečiųjų – nebuvo galima išvilioti iš maudynių kubile. Linksmybės tęsėsi ilgokai. Skubėti nebuvo kur. Be to, mūsų laukė paruošti miegamieji, kuriuose tilpome visi. Ryte, dalis klubo narių atsisveikino su svetingu šeimininku ir „Dviejų sesučių“ sodyba, o pasilikusieji patraukė pasidairyti po vaizdingas sodybos apylinkes, pasigrožėti muziejiniais eksponatais, atrasti kažką naujo. Sodybos šeimininkas Gediminas parodė senovinius žemės ūkio padargus, antikvarinius baldus ir kitokius retus muziejinius eksponatus. Aptikome ir mažai žinomą Lietuvos kariuomenės tarpukario šarvuočio K.A.M.9 nuotrauką. Įspūdžių tikrai netrūko ir tikrai buvo labai smagu! Taigi, puikiai praleidę laiką, atsisveikinę su vaišingu šeimininku išvykome namo. O Jums siūlome nors nuotraukomis pasižvalgyti po mūsų pokylį ir vasarą aplankyti mūsų klubo renginius.
Dainiaus Nagelės nuotraukos.