Pasitinkant Naujuosius!

  • -

Pasitinkant Naujuosius!

Category:Renginiai 2012,Skaitykla,Straipsniai

2012 m. klubo veiklos apžvalga

Daugelis pastebi, kad paskutiniu metu Biržų miestą garsina ne tik aludariai, sportininkai, aviatoriai, menininkai bei muziejininkai, bet ir senovinės technikos puoselėtojai. Ir nieko čia keisto! Juk pastaruoju metu gražiausios ir įdomiausios senovinės technikos parodos arba vyksta mūsų mieste, arba yra „vežamos“ iš Biržų į kitus Lietuvos miestus bei miestelius. Prie Biržų vardo garsinimo, istorinės technikos populiarinimo jau daugiau kaip ketveri metai prisideda ir Senovinės technikos klubas „Klasika“. Tradiciškai noriu išvardinti visus 2012 metais klubo nuveiktus darbus, pažvelgti ne tik į praeitį, bet ir į klubo ateitį. Metus pradėjome ankstyvą pavasarį išvyka į Pasvalį. Jau tradicija tapo dalyvauti Pasvalyje vykstančioje tarptautinėje senovinės technikos šventėje „Mes važiuojame!”, kurios pagrindinis organizatorius ir sumanytojas – Eugenijus Malinauskas.
Antroji mūsų klubo kelionė vyko birželio 2 d. į Ukmergę, į didžiausią ir ukmergiškiams svarbiausią metų renginį ,,Myliu Ukmergę 2012!”. Ši šventė ,,gimė” 1998 m., siekiant paminėti ir įprasminti miesto teisių grąžinimo Ukmergei metines. Nuo to laiko ši šventė labai išaugo, jos metu vyksta dešimtys įvairiausių renginių. Vienas iš jų – pirmą kartą Ukmergėje vykusi senovinės technikos paroda, kurią surengė klubas „Klasika“. Klubo renginys sulaukė didelio miestelėnų ir šventės svečių susidomėjimo bei palaikymo ir įrodė, kad ,,klasikinėse” parakinėse parakas dar nesudrėko.
O kad klubo veikloje netrūksta idėjų ir sumanymų, parodė ir alaus bokalo padėkliukų gamyba.

Alaus bokalo padėkliukas - Iž 49

Alaus bokalo padėkliukas su rėmėjo ženklu

,,Klasika” išleido alaus padėkliukus su juose pavaizduotais klubo narių atomobiliais bei su vieno iš mūsų rėmėjų – ,,Biržų alus” – prekiniu ženklu. Paklausite, kas sieja alaus atributiką ir senovinę techniką? Daug kas! Pirmiausia – mūsų klubo veiklą remia dvi alaus daryklos. Be to, klubas „Klasika“ yra iš Biržų, iš alaus tradicijomis garsėjančio krašto. Ateityje planuojame išleisti alaus atributiką su visų mus remiančių įmonių simbolika. Dar vienas ,,Klasikos” privalumas – informacija. Kiekvienai klubo parodai, kiekvienam renginiui išleidžiami vis nauji klubo lankstinukai, parodose bei šventėse platinama ,,Klasikos” ir klubo rėmėjų reklaminė medžiaga bei informacija apie Biržų kraštą. Pakeitus klubo internetinio puslapio administratorių, žymiai pagerėjo ir pagražėjo ,,Klasikos” renginių pristatymas ir apipavidalinimas. Kadangi klubo tinklalapis leidžiamas ir anglų kalba, padidėjo mūsų internetinio puslapio lankomumas ir populiarumas užsienyje.
Kaip žinote, Biržuose senoviniais automobiliais jau nieko nenustebinsi, bet ,,Klasika” vis stengiasi įnešti naujovių į miesto gyvenimą. Tie, kurie liepos 14 d. apsilankė prie Biržų pilies, nenusivylė. Jų laukė keletas Senovinės technikos klubo ,,Klasika” automobilių, prie kurių buvo galima nusifotografuoti, pabendrauti su klubo nariais ar pakalbėti apie senovinę techniką ir muziejines vertybes. Daugelyje Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalių tokios mažos savaitgalinės parodos ir senovinės technikos klubų akcijos yra labai populiarios ir laukiamos muziejų bei visuomeninių organizacijų.
Taigi, mūsų mieste senovinės technikos parodų netrūksta, bet Lietuvoje vis dar yra vietų, kur tokie renginiai – naujovė. Liepos 15 dieną Senovinės technikos klubas ,,Klasika” išsiruošė į Linkuvą, kur surengė senovinės technikos paradą ir parodą miestelio šventės metu. Pasak ilgametės miestelio seniūnės Kazimieros Bacevičienės, ,,Klasikos” paroda pranoko visus lūkesčius. Žiūrovų buvo tiek daug, kad nedidelė miesto aikštė vos ne vos sutalpino klubo automobilius ir šventės dalyvius.

,,Biržai 2012" - filmas

,,Biržai 2012″ – filmas

Atsipūtę po kelionių tęsėme pasiruošimą pagrindinei klubo šventei, kuri vyko rugpjūčio 4 dieną, Biržų miesto šventės metu. Šiemet ir vėl klubas ,,Klasika” buvo ne tik vienas iš miesto šventės dalyvių, bet ir vienas iš šventės rėmėjų. Šiais metais istorinės technikos paradas ir paroda pasižymėjo eksponatų įvairove ir kokybe. Parade-parodoje dalyvavo 35 senovinės transporto priemonės, iš jų 28 lengvieji automobiliai, 4 motociklai, 1 traktorius ir 2 sunkvežimiai. Tiesa, parodoje dalyvavo ir viena ne transporto priemonė – 1921 metais pagaminta garo mašina ,,Port Huron”, kuri sulaukė didžiulio dėmesio.
,,– Be jokios abejonės Biržų miesto šventės kiekvienam senienų mylėtojui siejasi su Senovinės technikos klubu ‘Klasika’. Ir tai tiesa, nes kasmet ‘Klasika‘ papuošia miestą senoviniais automobiliais, motociklais ir sunkvežimiais iš visos Lietuvos bei Latvijos…” – taip prasideda dokumentinis filmas ,,Istorinės technikos paroda – Biržai 2012”, kurį sukūrė ,,Klasikos” kūrybinė grupė. Šis filmas puikiais vaizdais, išraiškingu pasakojimu ir originalia muzika papasakos Jums, kaip, kur, kada ir kas vyko Biržų šventės metu, papasakos apie ūkininkų V. Cibo ir D. Linkevičiaus sodybas, savitai pažvelgs į senovinę techniką ir į jos restauravimo subtilybes. Filmą lietuviškai, latviškai, angliškai ir rusiškai galite pamatyti ,,You Tube” svetainėje. Jeigu norėtumėte šį filmą turėti savo kolekcijoje, rašykite mums: klubas@klasika.us ir mes pasistengsime Jums padovanoti šio filmo DVD.
Dar vienas ,,Klasikos” leidinys – sieninis 2013 metų kalendorius su dvylika klubo automobilių nuotraukų. Gaila, kad negalime kalendoriumi pasidalinti ar jo pardavinėti, nes tai nėra komercinis projektas. Tai tik maža dovanėlė tiems, kurie su mumis. Tiems, kurie tiki ir palaiko mus. Kalendorių ir nuotraukas galite pamatyti mūsų tinklalapyje bei tuo pačiu dalyvauti gražiausio „Klasikos“ automobilio rinkimuose.
Na, ir paskutinis mūsų renginys – išvyka į klubo nario Klemento Sakalausko privatų muziejų Piniavoje.

Klemento Sakalausko muziejuje

Palikę savo techniką garažuose, smalsumo ir žingeidumo vedami, autobusu patraukėme link Panevėžio. Atvykę ne tik apžiūrėjome gausias senovinių rakandų, senovinės technikos, senovinės garso įrašymo bei atkūrimo technikos kolekcijas, bet ir prie vaišių stalo pasidalinome savo įspūdžiais bei patirtimi. Aptarėme ir įvertinome klubo veiklą, o po perskaityto klubo direktoriaus pranešimo paruošėme planus tolimesnei veiklai. Taigi, jau po Naujųjų metų pradėsime ruoštis pagrindinei 2013 metų ,,Klasikos” šventei – klubo 5 metų sukakčiai. Žinoma, reikės parinkti laiką ir šventės formą. Šventės dydį ir apimtį kaip visada lems surinktos lėšos. Toliau klubo planuose – dalyvavimas Biržų m. šventėje, pasirodymas Biržų aeroklubo 45-mečio renginyje bei keletas parodų rajonų centruose. Mūsų planuose – išleisti klubo reklaminį klipą ir klubo technikos fotoalbumą. Ir toliau bendradarbiausime su kolegomis iš Rygos ,,Motormuzejs”, stiprinsime ryšius su bendraminčiais iš Estijos, Baltarusijos bei Lenkijos. Manau, kad ateinantys metai naujame klubo kalendoriuje bus pažymėti išskirtine spalva – ,,Klasikos” klubo brandos ir patirties spalva.
Pabaigai – noriu visus pasveikinti su šventėmis ir palinkėti gerų, sėkmingų metų!

Egidijus Einoris
Senovinės technikos klubo ,,Klasika” direktorius